Spotkanie QPR kontra Blackburn, wynik 0-4

W sobotę, 7 października 2023 roku, na historicznym stadionie Loftus Road, drużyna QPR doznała ogromnej porażki, przegrywając z Blackburn 0-4 w meczu 11. kolejki ligi Championship. Mecz, który rozpoczął się o godzinie 14:00, zaskoczył wszystkich swoim wynikiem, szczególnie biorąc pod uwagę, że na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 0-2. Drużyna Blackburn zdominowała boisko od pierwszych minut, a sędzia spotkania, Josh Smith z Anglii, nie miał powodów do wątpliwości co do ich przewagi. Czy chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co poszło nie tak dla QPR i jak Blackburn zdołało zdobyć te cztery gole? Kliknij, aby przeczytać pełne sprawozdanie z tego niespodziewanego, ale fascynującego meczu!

Przebieg meczu

Mecz pomiędzy drużynami QPR i Blackburn odbył się na Loftus Road, który wypełnił się po brzegi kibicami obu ekip. Była to jedenasta kolejka Championship, a atmosfera na stadionie była niesamowita. Zarówno gospodarze, jak i goście mieli przed sobą ważne spotkanie, które mogło wpłynąć na ich pozycję w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14:00, a sędzią tego pojedynku był Josh Smith z Anglii. W pierwszej połowie obie drużyny prezentowały się wyrównanie, jednak to Blackburn zdołało zdobyć dwubramkowe prowadzenie przed przerwą.

Pierwsza połowa

Pierwszą bramkę dla drużyny Blackburn strzelił w 19. minucie meczu Tyreece Dolan, który wykorzystał precyzyjne podanie Joe Rankin-Costello. To było wspaniałe wykonanie i gol, który zelektryzował kibiców. Kilka minut później na listę strzelców wpisał się również Albert Sigurðsson, który wykorzystał świetną okazję stworzoną przez Sammiego Szmodicsa. Gospodarze mieli trudności z przełamaniem obrony przeciwnika i zdesperowanie próbowali odrobić straty przed przerwą, jednak bezskutecznie. Wynik na przerwę wynosił 0-2 na korzyść Blackburn.

Druga połowa

Po zmianie stron QPR wciąż miało nadzieję na odwrócenie losów meczu, jednak drużyna Blackburn nie zamierzała oddać prowadzenia. W 59. minucie to właśnie Sigurðsson zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, wykorzystując świetne podanie od Dolana. To było piękne połączenie, które nie pozostawiło żadnych szans bramkarzowi gospodarzy. Mecz piłkarzy z QPR stawał się coraz bardziej rozczarowujący, a ich szanse na korzystny rezultat topniały w oczach. Sytuacja pogorszyła się jeszcze bardziej w 66. minucie, kiedy to Szmodics podwyższył prowadzenie dla Blackburn. Piłkarze gospodarzy byli zdecydowanie zbyt słabi w defensywie, a ich przeciwnik wykorzystywał każdą okazję, aby zdobyć bramki. Po czterech golach strzelonych przez piłkarzy z Blackburn, QPR nadal pozostawało bezbramkowe.

Kartki

W trakcie meczu arbiter Josh Smith ukarał zawodników obu drużyn żółtymi kartkami za niebezpieczne faule. W drużynie gospodarzy żółte kartki otrzymali Jake Clarke-Salter w 22. minucie oraz Paul Smyth w ostatnich minutach spotkania. Natomiast w drużynie Blackburn żółte kartki obejrzał Sammie Szmodics w 43. minucie oraz Zak Gilsenan w doliczonym czasie gry. Niestety, emocje na boisku czasami przeradzają się również w brutalność, co skutkowało czerwonymi kartkami. W tej kategorii nie byliśmy jednak świadkami żadnych incydentów.

Podsumowanie

Po dosyć jednostronnym i bezbarwnym spotkaniu, drużyna Blackburn zasłużenie wygrała ten mecz 4-0. Ich skuteczność w ataku oraz solidna obrona sprawiły, że QPR nie miało praktycznie żadnych szans na odrobienie strat. Mecz na Loftus Road był pełen emocji, ale głównie dla fanów Blackburn. Gospodarze muszą teraz zbierać się po tym bolesnym spotkaniu i skoncentrować się na kolejnych meczach, które czekają ich w najbliższym czasie.

Następne mecze

Następny mecz dla drużyny QPR odbędzie się z drużyną Huddersfield. Jest to dla nich okazja na rehabilitację i zdobycie cennych punktów po przegranym spotkaniu z Blackburn. Natomiast drużyna Blackburn zmierzy się z Cardiff w kolejnym meczu Championship. Będzie to kolejne ważne starcie dla obu ekip, które będą dążyć do osiągnięcia jak najlepszego rezultatu.