Spotkanie pomiędzy Bristol City i Blackburn zakończone wynikiem 5-0 na obiekcie Ashton Gate Stadium dnia 2024-04-10 18:45

W ostatnim spotkaniu rozgrywek Championship doszło do starcia pomiędzy drużynami Bristol City i Blackburn. Mecz, który odbył się 5 dni temu na Ashton Gate Stadium zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy. Bristol City pokonało rywali aż 5-0, zdobywając dwie bramki już przed przerwą. To było widowisko, które na długo pozostanie w pamięci kibiców obu ekip.

Mecz Pomiędzy Bristol City a Blackburn - Bezlitosna Dominacja Gospodarzy

W Ashton Gate Stadium odbył się starcie pomiędzy drużyną Bristol City a Blackburn w ramach 42. kolejki Championship. Spotkanie odbyło się 10 kwietnia, a gospodarze zdominowali rywali od pierwszego gwizdka.

Sędzia główny Sam Allison prowadził mecz w sposób bezstronny, czuwając nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny przez całe dziewięćdziesiąt minut emocjonującej piłki nożnej.

Bristol City otworzyło wynik w 24. minucie za sprawą T. Conwaya, który wykorzystał sytuację z asystą od kolegi. Gospodarze nie zwalniali tempa i podwyższyli prowadzenie w 32. minucie, ponownie dzięki Conwayowi, który tym razem sam znalazł drogę do siatki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, próbując odrobić straty, jednak to Bristol City udowodniło swoją wyższość. W 73. minucie A. Mehmeti zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy, a N. Wells dołożył czwarty gol z rzutu karnego w 78. minucie.

Na sam koniec spotkania, w doliczonym czasie gry, N. Wells drugi raz wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 5-0 na korzyść Bristol City. Bramkarz Blackburn, H. Cornick, nie miał szans zatrzymać tego strumienia goli.

W trakcie meczu żółte kartki otrzymali Joe Rankin-Costello z Blackburn w 29. minucie oraz Kyle McFadzean z tego samego zespołu w 77. minucie. Czerwone kartki nie padły ani po jednej stronie, co świadczy o fair play obu drużyn.

Bristol City prezentowało wysoki poziom skuteczności oraz determinacji, co zdaniem wielu kibiców sprawiło, że mecz ten był jednym z najlepszych w sezonie. Następne wyzwania czekają obie drużyny, a zwycięzcy tego starcia mogą z pewnością patrzeć w przyszłość z optymizmem.