Blackburn vs Ipswich, wynik spotkania 0-1

W sobotni wieczór na stadionie Ewood Park drużyny Blackburn i Ipswich zmierzyły się w zaciętym starciu w ramach 39. kolejki Championship. Mecz ten odbył się 4 dni temu, a emocje sięgały zenitu, gdyż obie ekipy walczyły każdą piłkę. Po pełnych napięcia 90 minutach to Ipswich wyszło zwycięsko, pokonując gospodarzy 1-0. Cenne trzy punkty dla gości okazały się kluczowe w kontekście walki o ligowe cele.

Relacja z meczu piłki nożnej: Blackburn - Ipswich

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:30 na stadionie Ewood Park w ramach 39. kolejki Championship. Sędzią głównym tego starcia był Stuart Attwell z Anglii, który miał pełne ręce roboty zarówno na boisku, jak i w notowaniu różnych wydarzeń.

Od pierwszych minut mecz zapowiadał się emocjonująco, aż wreszcie w 9. minucie zabrzęczała bramka! Na listę strzelców wpisał się C. Chaplin z Ipswich po asyście L. Davisa, dającc tym samym gościom prowadzenie 0-1.

Blackburn próbowało odpowiedzieć, ale pomimo starań nie udało im się wyrównać wyniku. Gospodarze musieli jednak uważać na żółte kartki, gdyż już w 6. minucie pierwszą otrzymał Harry Pickering, a następnie w końcówce pierwszej połowy kartonik zobaczył Tyrhys Dolan.

Niestety dla drużyny gospodarzy, wynik do przerwy pozostał niekorzystny 0-1 dla Ipswich. W drugiej połowie emocje nieco opadły, chociaż pojawiły się kolejne żółte kartki - dla gości Leifa Davisa, Massimo Luongo oraz Kaydena Jacksona. Blackburn próbowało naciskać, ale brakowało skuteczności w końcowych akcjach.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Ipswich 0-1, co niewątpliwie cieszyło licznie zgromadzonych kibiców gości. Następne mecze dla Blackburn to starcia z Southampton, Bristol City oraz Leeds, natomiast Ipswich zmierzy się z Norwich, Watford oraz Middlesbrough.