Dnia 2024-04-10 18:45 na obiekcie Ashton Gate Stadium miał miejsce mecz Bristol City vs Blackburn zakończony wynikiem 5-0

W jednym z meczów 42. kolejki Championship drużyna Bristol City nie pozostawiła złudzeń swoim rywalom, pokonując ekipę Blackburn aż 5-0. Spotkanie rozegrane w Ashton Gate Stadium było prawdziwą demonstracją siły gospodarzy, którzy już na przerwę schodzili z przewagą 2-0. Mecz miał miejsce 5 dni temu, 10 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:45.

Relacja z meczu: Bristol City 5-0 Blackburn

Ashton Gate Stadium gościło emocjonujące starcie pomiędzy Bristol City a Blackburn w ramach 42. kolejki ligi Championship. Mecz rozpoczął się o godzinie 18:45, a na boisku panowała gorąca atmosfera, wypełniona dźwiękiem kibiców wspierających swoje drużyny.

Sędzia główny Sam Allison z Anglii prowadził spotkanie, a piłkarze obu zespołów walczyli o każdy centymetr murawy, dążąc do zdobycia cennych punktów.

Pierwsza połowa rozgrywana była z intensywnym tempem, a już w 24. minucie T. Conway z Bristol City wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik na 1-0. Kilka minut później, w 32. minucie, ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2-0, zapewniając im komfortową przewagę do przerwy.

Druga połowa to kontynuacja widowiska, które zaprezentowali piłkarze. W 73. minucie A. Mehmeti zdobył trzeciego gola dla Bristol City, podnosząc wynik na 3-0. Następnie, w 78. minucie N. Wells zwiększył przewagę gospodarzy na 4-0, a ostateczny wynik meczu ustalił w 90. minucie, ponownie N. Wells, tym razem asystującemu H. Cornickowi, strzelając piąte trafienie dla Bristol City.

Goście z Blackburn nie byli w stanie sprostać przeciwnikowi, co skutkowało dwiema żółtymi kartkami dla Joe Rankin-Costello w 29. minucie oraz Kyle McFadzean w 77. minucie. Mimo zażartej walki, żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki.

Po tym zwycięstwie, Bristol City ma przed sobą trudne starcia z Norwich, Rotherham i Stoke City, podczas gdy Blackburn będzie zmierzał się z Sheffield Wednesday, Coventry oraz Leicester. Mecz z pewnością zapadnie w pamięć kibicom obu drużyn, a dla gospodarzy to ważne zwycięstwo na drodze do osiągnięcia celów ligowych.