Dnia 2024-02-10 15:00 odbył się mecz Blackburn vs Stoke City zakończony wynikiem 3-1

W meczu 31. kolejki Championship drużyna Blackburn pokonała Stoke City 3-1, zapewniając sobie kolejne cenne punkty. Spotkanie rozegrane zostało na stadionie Ewood Park, a emocje trwały do samego końca. Mimo wyniku na przerwę 3-1, obie drużyny prezentowały wysoki poziom futbolu, co sprawiło, że kibice mogli cieszyć się z widowiska dostarczonego przez zawodników.

Raport z Meczu: Blackburn vs Stoke City

W dniu 10 lutego 2024 roku na stadionie Ewood Park odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Blackburn Rovers a Stoke City. Spotkanie rozegrane zostało w ramach 31. kolejki Championship. Sędzią głównym tego starcia był Gavin Ward z Anglii.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 7. minucie gry gospodarze objęli prowadzenie za sprawą T. Dolana, który wykorzystał asystę C. Brittaina. Blackburn grało z determinacją i już w 20. minucie na tablicy wyników pojawiło się kolejne trafienie, tym razem autorstwa S. Szmodicsa po podaniu R. Hedgesa, powiększając przewagę na 2-0.

Po kolejnych groźnych atakach gospodarzy, to ponownie T. Dolan wpisał się na listę strzelców. W 37. minucie skutecznie wykończył akcję zainicjowaną przez S. Gallaghera, ustalając wynik na 3-0 dla Blackburn. Chwilę później, w 39. minucie, nadzieję Stoke City na odrobienie straty przywrócił N. Ennis, zdobywając honorowego gola dla swojej drużyny.

Po pierwszej połowie wynik brzmiał zatem 3-1 na korzyść Blackburn, które prezentowało się bardzo pewnie na własnym boisku. W drugiej połowie emocje nieco opadły, a obie drużyny skupiły się głównie na bezpiecznym prowadzeniu gry. Zawodnicy obu zespołów otrzymali żółte kartki – po stronie Blackburn karciarze byli nieznani, zaś w Stoke City kartonikami zostali ukarani Luke McNally oraz Junior Tchamadeu.

Niestety, czerwone kartki nie dały o sobie znać na tym spotkaniu, co świadczyło o zaciętej, ale fair rywalizacji obu drużyn. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 3-1 na korzyść Blackburn, które zasłużenie sięgnęło po trzy punkty. Najbliższe mecze dla Blackburn to starcia z Birmingham, Preston oraz Cardiff, natomiast Stoke City zmierzy się z QPR, Coventry oraz ponownie z Cardiff.