Dnia 2023-12-16 15:00 na obiekcie St. Mary's Stadium miał miejsce mecz Southampton kontra Blackburn zakończony wynikiem 4-0

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Southampton i Blackburn zakończył się wynikiem 4-0 na korzyść gospodarzy. Mecz odbył się w ramach 22. kolejki ligi Championship na St. Mary's Stadium. Wynik na przerwę to 1-0 na korzyść Southampton.

Relacja z meczu

Ostatnia kolejka Championship przyniosła widowiskowe starcie na St. Mary's Stadium, gdzie Southampton podejmował drużynę Blackburn.

Gospodarze rozpoczęli mecz bardzo aktywnie, starając się kontrolować grę od pierwszych minut. W 44 minucie Southampton wreszcie dopięło swego, kiedy to S. Edozie zdobył bramkę po asyście J. Bree, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0 na tablicy wyników.

Druga połowa to nadal dominacja gospodarzy, którzy zdołali podwoić swoje prowadzenie w 64 minucie. Tym razem bramkę zdobył S. Armstrong po zagraniu F. Downes. Wynik 2-0 na korzyść Southampton dawał im komfortową przewagę.

W końcówce meczu emocje sięgnęły zenitu. W doliczonym czasie gry, R. Fraser wykorzystał sytuację i strzelił trzeciego gola dla Southampton, a chwilę później C. Alcaraz ustalił wynik na 4-0. Blackburn nie byli w stanie odpowiedzieć na siłę gry gospodarzy, a mecz zakończył się ich porażką.

Mimo zaciętej rywalizacji, mecz nie obył się bez kontrowersji. W 55 minucie Callum Brittain z drużyny gości otrzymał drugą żółtą kartkę, co skutkowało czerwoną kartką i odejściem z boiska. Karta ta wyraźnie wpłynęła na grę Blackburn, osłabiając ich skład.

Po końcowym gwizdku sędziego, Southampton mogło cieszyć się zasłużoną wygraną 4-0 oraz cennymi trzema punktami.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice obu drużyn dostarczyli mnóstwo emocji i wsparcia dla swoich ulubieńców. Mecz na pewno zapadnie w pamięci wszystkim obecnym na stadionie.

Następne mecze dla Southampton to starcia z zespołami QPR, Swansea, oraz Plymouth, natomiast dla Blackburn czekają potyczki z Watford, Huddersfield oraz Sunderland.