Czy Polska ma szanse w starciu z Argentyną?

Polska kontra Argentyna to ten mecz, na który czekają najbardziej polscy kibice na Mistrzostwach Świata w Katarze. Oczywiście żyjemy nadzieja, że nie będzie to mecz na pożegnanie, ale walka o 1 miejsce w grupie. Rywal z Ameryki Południowej jest oczywiście faworytem do triumfu nie tylko w tym meczu, w tej grupie, ale jest też w wąskim gronie do zdobycia tytułu mistrza świata.

Dobre wyniki Argentyny w sparingach

Argentyna zagrała kolejne towarzyskie spotkanie z mało znaczącą siłą, jaką są Zjednoczone Emiraty Arabskie. Wszystko po to, by poczuć klimat, przystosować się do panujących w Katarze warunków. Poszło bardzo łatwo, faworyt wygrał aż 5:0, więc chyba próba generalna wyszła dobrze. 

Ta reprezentacja kontynuuje bardzo długą serię meczów bez porażki. Jest to rekord świata, został pobity już kilka spotkań wcześniej. Rekord dzierżyły Włochy, ale teraz jest nowa ekipa i wydaje się, że z taką grą ten rekord będą dalej szlifować. 

Nie ma wątpliwości, że gra latynosów opiera się na dużej lekkości i zabawie z piłką. Oczywiście jest w tej grze również element agresji i walki o piłkę, czasami jest to nawet na granicy brutalności. Jednak, kiedy Argentyna ma piłkę, widać pomysł ma grę. Nie jest to już drużyna, która w pełni jest uzależniona od Leo Messiego. Oczywiście gracz PSG ma bardzo duży udział w osiąganych wynikach, jednak w meczach granych bez niego, a tak bywało chociażby w eliminacjach ten poziom gry nie spadał, on utrzymywał się i Argentyna potrafiła punktować. 

Wszechstronny zespół

W zasadzie trudno po ich stronie znaleźć słaby punkt. Patrząc na golkipera mamy solidnego bramkarza z Premier League Emiliano Martineza, który potrafi robić cuda na bramce i grać na 0cz tyłu. Oczywiście duża w tym zasługa defensywy, którą zarządza Nicolas Otamendi do spółki z Lisandro Martinezem. 

Także druga linia jest pełna gwiazd. Szkoda na pewno braku Evera Banegi, ale dobrze zastępuje go Alexis MacAllister, który ma świetne liczny w Brighton w tym sezonie. 

Lionel Scaloni ma spory kłopot bogactwa, bo, tak czy inaczej, jakaś gwiazda musi ucierpieć i siedzieć na ławce. W meczu z Emiratami Arabskimi od początku na pozycji numer 9 zaczął Julian Alvarez kosztem Lautaro Martineza czy Paulo Dybali.

Polacy skupieni w zasadzie tylko na defensywie, niemający zbyt wielu sytuacji do zdobycia gola mogą mieć spory problem z tym, by pokonać Argentynę. Wyłączenie z gry Leo Messiego, co i tak jest wręcz niewykonalne, nie jest problemem, bo wówczas mogą uaktywnić się inni, jak Angel di Maria czy wspomniani gracze z ławki. 

Argentyna poza gra pozycyjną i w dużej liczbie przypadków akcjami indywidualnymi ma jeszcze szereg rozwiązań, aczkolwiek nie jest to ekipa dosyć wysoka, która będzie szukać stałych fragmentów czy gry górą. 

Koncentracja w defensywie, dobra postawa Wojciecha Szczęsnego i próby kontrataków kluczem być mogą, ale pytanie, czy w tej grupie jest ktokolwiek, kto jest w stanie zagrozić Argentynie? Moim zdaniem nie, stąd też pomimo bycia optymistą nie wydaje mi się, aby w ostatnim meczu fazy grupowej Polska cieszyła się z dobrego dla siebie wyniku.

Czekasz na mecz Polski z Argentyną? Sprawdź Polska Argentyna kursy bukmacherskie.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018